RSS
piątek, 07 stycznia 2011
Co w testamencie Lech Kaczyński pisał o wodociągach?

Co w testamencie Lech Kaczyński pisał o wodociągach?

Każdy kto pamięta co działo się pod krzyżem musi zadawać sobie pytanie czy zarządzanie tym co popłynie w domu z kranu oddałby w ręce ludziom niebezpiecznym lub talibom.

Jacek Sasin (41 l.), minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (+61 l.), a także były wojewoda mazowiecki, został p.o. prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w podwarszawskich Ząbkach. (źródło)

Podobno nic w tym niezwykłego, ważne jest by spółki komunalne obronić przed twórcami stanu wojennego. Odnoszę wrażenie, że korupcja, gdyby PiS utrzymał się u władzy, byłaby tańsza, bliższa niż duże afery wyniesieniu czegoś z pracy. W końcu zarobi w wodociągach mniej niż chciała Sawicka. 

Gdzie dziś pracowałby były prezydent?

Tagi: sasin
15:14, gonzo.demon
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 listopada 2010
A sondaże wieszczyły klęskę ...

Powraca zagadka rozbieżności sondaży z wynikami wyborów. Nie chcę tracić czasu na pisanie o znanych czynnikach odpowiadających za zjawisko, wskazuję nowy. 

Ordynacja nie zabrania głosowania pod wpływem przemycanego bimbru.

W dni robienia sondaży przeciętny wyborca jest niż w niedzielę trzeźwiejszy, a w dni głosowań dynamika frekwencji wyborczej rośnie z godzinami spożycia. Powyborcza mapa zjawiska maluje się sama.

Obawiam się, że opublikowanie statystycznych profili głosujących na poszczególne partie może znowu obrażać "samodzielnie myślących". 

08:46, gonzo.demon
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 listopada 2010
OWSIKI lubią słuchać, że myślą samodzielnie

Według dziś wykładanej ideologii każde zwycięstwo platformy jest zapowiedzią jej klęski, a każde zebrane przez partię cięgi przybliżają zwycięstwo. Czarna, perfidna gra stała się faktem, w wypowiedzianą wczoraj bzduręSamodzielnieMyślący dziś bez zastrzeżeń wierzą. W przypadku elektoratu PiS-u trzeba mówić o zbiorowych seansach samodzielnego myślenia. i pamiętać, że ...

 ... większą skłonność do zbiorowego samodzielnego myślenia mają umysły już wcześniej w różny sposób zniewalane.

 

11:44, gonzo.demon
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 listopada 2010
PiS, mesjanizm, Mesjasz ...

Elektorat PiS-u, mądrzejszy, lepiej wykształcony, o silniejszych korzeniach patriotycznych jest podatniejszy na ideę polskiego mesjanizmu. Sondaże pokazują, że w najbliższej przyszłości największe szanse na zostanie głównym ośrodkiem mesjanizmu ma w Polsce Radom. I tam może stanąć pomnik.


Przewiduję, że język mesjanizmu otwarcie używający pojęcia Polskiego Mesjasza pojawi się przed drugą turą wyborów.
 
22
 
W takim rozumieniu świata wysłannik, nawet podobny do Dzierżyńskiego, będzie aniołem ...  a wysłannica anielicą. 

Koncepcja (zamysł) byłaby spójna gdyby o dzisiejszych zdarzeniach choć słowem zająknęła się Sybilla (i prawdziwsza dla elektoratu). W tej sytuacji parlamentarny zespół będzie musiał szukać dowodów zamachu w Apokalipsie świętego Jana. 
 
13:45, gonzo.demon
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 listopada 2010
Polska ... nie jeden raz ... jest najważniejsza.
Kluzik-Rostkowska ma kłopot z zarejestrowaniem stowarzyszenia, podobne wnioski, z tą samą nazwą złożono wcześniej (absolutnie bezpartyjne inicjatywy).
I tak oto okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość ma nie tylko własnych dysydentów, ale od razu i własny OPZZ, związki branżowe, ORMO i robotniczy aktyw.

16:48, gonzo.demon
Link Komentarze (1) »
środa, 17 listopada 2010
Szara strefa w pisowskich strukturach terenowych?

Skąd Jarosław Kaczyński czerpie pewność, że jedyną alternatywą dla finansowania partii politycznych z budżetu jest szara strefa?

 W chwili gdy w Łodzi ginął jego asystent eurodeputowany Janusz Wojciechowski był bezpartyjny, podczas gdy śp. Marek Rosiak w mediach przedstawiany jest jako zabity kierownik łódzkiego biura Prawa i Sprawiedliwości. Równocześnie z tego samego biura miał korzystać bezpartyjny kandydat na prezydenta Łodzi.

22

Czy unijne, bezpartyjne wynagrodzenie Marka Rosiaka nie służyło pośrednio utrzymywaniu pisowskiej placówki partyjnej w Łodzi i finansowaniu kampanii wyborczej? 

Finansowanie partyjnych struktur jest warte zbadania.

 

12:47, gonzo.demon
Link Komentarze (2) »
środa, 28 lipca 2010
Nowe władze PiS-u: Nie według zasług, ale według potrzeb
Kaczyński wie co jest do znalezienia w stenogramach z lotu, tak jak wiedział, jaka nowo odczytana kwestia wycieknie. Wykręceniu się od politycznej odpowiedzialności za katastrofę smoleńską mogą dać radę tylko sprawdzeni propagandziści i odkręcacze.
Partia wymaga dziś opancerzenia, czeka ją mocny ostrzał wypływającymi dowodami, nagraniami i patrzeniem w oczy zabitych pod Smoleńskiem rodzin i bliskich.
Macierewicz dał się wypuścić w ślepą uliczkę, po zapowiedzi Seremeta o utajnieniu odczytanych zapisów rozmów z lotu, będzie domagał się ujawnienia dowodów winy swojego szefa.
10:07, gonzo.demon
Link Komentarze (2) »
wtorek, 27 lipca 2010
Portal GazWybu poza wpływami platformy
Konto znanej blogerki politycznej Kataryny zostało usunięte z Facebooka. 
Zamordyzm PO staje się faktem – napisała Jolanta Szczypińska.
Piszcie tym s....synom z PO, ze zaprowadzili w Polsce rezim gangsterski. Jak śmią mówić o demokratycznym wy...borze prezydenta, (musieli sfałszować wybory), jeśli na facebooku nie pozwalają ludziom mówić prawdy! (źródło)

A tymczasem na portalu GazWybu strona http://kataryna.blox.pl cały czas działa.
13:22, gonzo.demon
Link Dodaj komentarz »
Wdowa pracująca w IPN-ie.
Magdalena Merta pracująca w IPN-ie ma wątpliwości i chce ekshumować ciało męża. (IPN ekshumował dotąd niepotrzebnie ciała gen. Sikorskiego i Stanisława Pyjasa.)
Sama źle rozpoznała okulary męża, ma zatem podstawy uważać, że Rosjanie mogli źle zidentyfikować ciało jej męża. (źródło)
11:59, gonzo.demon
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 lipca 2010
Jeszcze tylko ucałuje kij, którym ją zbije ...
"to nie jest tak, że można być w naszej partii, w kierownictwie tylko na tej zasadzie, że się jest chwalonym, lubianym, a ci inni to są be, a ja to jestem dobry". Dodał, że "trzeba przejść troszkę przez ogień, kilka razy mocno po głowie dostać"
Joanna Kluzik - Rostkowska w drodze do partyjnych stanowisk. Dostała kijem, i jest zadowolona.
11:56, gonzo.demon
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2